نظر آیا منتقدان کیفرخواست ترامپ نکته ای دارند؟

رهبران جمهوری خواه و شخصیت های فاکس نیوز با دستگیری دونالد ترامپ فوران کرده اند، بنابراین اجازه دهید برخی از نگرانی های آنها را در نظر بگیریم.

“من معتقدم که دادستان نیویورک تلاش کرده است تا به اتهامات جنایی جنایی برسد تا با یک برنامه سیاسی مطابقت داشته باشد.” – سناتور میت رامنی

آیا این کیفرخواست یک کشش قانونی است؟ ممکن است. حتی برخی از منتقدان تند ترامپ نیز این پرونده را ضعیف می دانند. ما لیبرال ها باید تعصبات خود را بشناسیم و با دقت قدم برداریم.

پرداخت پول خاموش به یک ستاره فیلم های پورن ذاتا جرم نیست. الوین براگ، دادستان منطقه، برای محکومیت به جرم، باید نشان دهد که سوابق تجاری برای پیشبرد جنایت دومی که در حال حاضر متهم نیست، جعل شده است. این ممکن است نقض قانون انتخابات ایالتی یا فدرال یا شاید قوانین مالیاتی ایالتی (یکی از معدود شگفتی های این هفته) باشد.

پیگردهای جنایی موازی در نیویورک وجود داشته است، اما ظاهراً هرگز موردی که شامل انتخابات فدرال باشد، نبوده است. هنوز برای ارزیابی کامل این پرونده خیلی زود است، اما تصور من این است که استدلال براگ قابل قبول است اما یک اسلم دانک نیست.

به نفع براگ این واقعیت است که «تعیین کننده» ترامپ، مایکل کوهن، قبلاً بر اساس این حقایق به زندان رفته است، و یک اصل اساسی عدالت این است که اگر یک مامور مجازات شود، رئیس نیز باید مجازات شود.

ممکن است امسال شاهد رژه‌ای از کیفرخواست‌ها علیه ترامپ باشیم (به‌علاوه یک دادگاه مدنی ناشی از یک اتهام تجاوز جنسی که قرار است در 25 آوریل آغاز شود و یک محاکمه مدنی دیگر درباره کلاهبرداری مالی که در اکتبر برنامه ریزی شده است). کیفرخواست منهتن لزوما اولین پرونده جنایی نخواهد بود که به محاکمه می رسد. امیدوارم اولین پرونده ای که محاکمه می شود قوی ترین باشد، زیرا این اولین محاکمه جنایی است که در تاریخ ثبت خواهد شد.

سخت خواهد بود که کسی را خارج از حباب مترقی متقاعد کنیم که ارزش آن را دارد که 230 سال هنجارها و آداب و رسوم آمریکا را برای اولین بار متهم کنیم که یک رئیس جمهور سابق را به جنایت متهم کنیم. – دریاچه الی مطبوعات آزاد

نه! هیچ عرف یا عرفی وجود ندارد که روسای جمهور سابق از تعقیب مصون باشند. من متوجه شده ام که حتی زمانی که اولیسس گرانت رئیس جمهور بود، توسط یک پلیس به دلیل سرعت زیاد در کالسکه اسبی خود دستگیر شد. این مایه شرمساری کشور نبود، بلکه ادای احترام به دموکراسی بود.

به همین ترتیب، ریچارد نیکسون احتمالاً اگر پیشگیرانه مورد عفو قرار نمی گرفت، تحت پیگرد قانونی قرار می گرفت. معاونان رئیس جمهور آرون بور و اسپیرو اگنیو هر دو تحت پیگرد قانونی قرار گرفتند.

ترامپ و برخی از متحدانش عقده آزار و اذیت دارند. مارجوری تیلور گرین حتی ترامپ را با نلسون ماندلا و عیسی مسیح مقایسه کرد. اما اجازه دهید آن را تغذیه نکنیم: هنجار در آمریکا این است که روسای جمهور از قانون اطاعت می کنند، نه اینکه از آن معاف باشند. در حالی که پاسخگویی قانونی برای همه پیچیده است، این یک ویژگی سیستم ما است، نه یک اشکال.

وکلای ناحیه در حوزه‌های قضایی قرمز عمیق می‌توانند به همان اندازه وکلای نیویورک خلاق باشند. رای دهندگان جمهوری خواه ممکن است در مورد مطالبه آن مصمم تر شوند.” – رامش پونورو، واشنگتن پست

بله، من می‌توانم نمایندگان جمهوری‌خواه را ببینم که به دنبال هانتر بایدن یا وزیر امنیت داخلی الخاندرو مایورکاس هستند. اما تصمیمات مربوط به اتهام باید بر اساس شایستگی آنها گرفته شود، نه بر اساس خطر تلافی.

استدلال های مشابهی علیه استیضاح ترامپ مطرح شد. سناتور تد کروز از تگزاس با اشاره به احتمال استیضاح بایدن، رئیس جمهور جمهوری خواهان، هشدار داد: «هرچه بیشتر آن را به سلاح تبدیل کنید و آن را به یک چاقو حزبی تبدیل کنید، می دانید، آنچه برای غاز خوب است برای غاز نیز خوب است.

در آخرین شمارش، جمهوری خواهان 9 قطعنامه برای استیضاح بایدن، همراه با قطعنامه های دیگر برای استیضاح مایورکا، کامالا هریس، معاون رئیس جمهور، مریک گارلند، دادستان کل و تونی بلینکن، وزیر امور خارجه ارائه کرده بودند. قطعنامه‌های استیضاح تک به تک برای کشور خوب نیست، اما فکر نمی‌کنم این ریسک دلیل خوبی برای خودداری از استیضاح ترامپ باشد.

شاید بزرگترین ترس من این باشد که هرگونه اتهام علیه ترامپ این خطر را افزایش دهد که جمهوری خواهان کنگره از افزایش سقف بدهی خودداری کنند و اقتصاد آمریکا را به هم بزند. این می‌تواند به میلیون‌ها آمریکایی صدمه بزند، اما من هنوز فکر نمی‌کنم دادستان‌ها نباید از پیگیری مواردی که معتقدند پرونده‌های قوی هستند، هراس داشته باشند.

“اختصاصی: قاضی ناپولیتانو حمله به ترامپ را بخشی از “کلاهبرداری” برای انتخاب هیلاری کلینتون به عنوان رئیس جمهور پیش بینی کرد” – Infowars

«ما نمی‌توانیم فهرستی از جزیره اپستین دریافت کنیم و اینکه چه کسی و چند بار رفته است، اما اگر شما دونالد ترامپ هستید» تحت پیگرد قانونی قرار می‌گیرید. – آلینا حباوکیل ترامپ

خیلی تب و توهم وجود دارد. ظاهراً حبا متوجه نمی شود که ما فهرست پروازها را داریم که در آن لیست افرادی که با هواپیمای جفری اپستین سفر کرده اند – و دونالد ترامپ، دوست اپستین، هفت بار با هواپیما سفر کرده است.

حتی یک حکم زندان لزوماً ترامپ را از نامزدی برای ریاست جمهوری باز نمی دارد. در سال 1920، یوجین دبز در حالی که از سلول زندان خود برای ریاست جمهوری به عنوان یک سوسیالیست نامزد شد، تقریباً یک میلیون رأی به دست آورد.

یک نظرسنجی CNN نشان داد که 60 درصد از مردم کیفرخواست منهتن را تایید می کنند، اما حدود سه چهارم معتقدند که تعقیب قضایی حداقل تا حدی توسط سیاست انجام می شود.

همه این‌ها اهمیت بیشتری می‌دهد که دموکرات‌ها نسبت به مردی که از او متنفرند، مسئولانه عمل کنند. ای کاش اولین کیفرخواست در ظاهر قوی‌تر بود، اما من از پیش داوری در مورد این پرونده محتاط هستم – و بیایید خود را برای آشوب بیشتر آماده کنیم.

ترامپ ما را به چالش می کشد. او یک منافق است که به گفته واشنگتن پست، از سال 2004 خواستار محاکمه همه نامزدهای دموکرات ریاست جمهوری شده است و از افسران پلیس خواسته است تا مظنونینی را که دستگیر می‌کنند، مورد خشونت قرار دهند و گفتند: «خیلی خوب نباش». او همچنین یک شارلاتانی است که اطراف خود را با افراد شرور احاطه کرده است: افرادی که برای او به عنوان رئیس ستاد انتخاباتی، معاون رئیس کمپین، استراتژیست ارشد، مشاور امنیت ملی، وکیل و مدیر ارشد مالی شرکت برای او کار کرده اند، همگی به جرم خود اعتراف کرده اند یا به جرم محکوم شده اند.

با این حال، او همچنین باید بی گناه فرض شود. کیفرخواست ها و محاکمه های پیش رو آزمونی برای همه ما و کشورمان خواهد بود. چیزی که ما به آن نیاز داریم شادی یا عجله برای قضاوت از هر دو طرف نیست، بلکه یک فرآیند سنجیده و سنجیده حتی برای یک عوام فریب سرکش است.

Mara Gomez

کارشناس توییتر متعصب موسیقی. جنرال الکل ماون. علاقه مندان به تلویزیون

تماس با ما