mehrkhbanner

9 کتاب جدیدی که در این هفته توصیه می کنیم

آیا هنوز فرصتی داشته‌اید که به نمایه فوق‌العاده جنا وورثام، در مجله تایمز آخر هفته گذشته، نویسنده و متفکر کریستینا شارپ بپردازید؟ شارپ که استاد ادبیات انگلیسی و مطالعات سیاهپوست در تورنتو است، همچنین نویسنده کتاب جدید «یادداشت‌های معمولی» است، که بررسی نقطه‌ای از راه‌هایی است که بلکنس با فرهنگ در کل، برای بهتر و بد تلاقی می‌کند. ورثام این کتاب را به درستی «موزاییکی که وحشت بی‌امان زندگی سیاه‌پوستان و همچنین زیبایی غیرقابل انکار آن را در خود دارد» می‌خواند، سپس شارپ را در مورد اهدافش برای یادداشت‌هایی که در اینجا جمع‌آوری کرده است نقل‌قول می‌کند: «من می‌خواستم آن‌ها نوع خاصی داشته باشند. نیرو و سرعت و انباشت.» (طبق بررسی متفکرانه جنیفر زالای، آنها دقیقاً همین را دارند، و همچنین یک احساس رادیکال از یکپارچگی و مقاومت را دارند.) آیا ممکن است آن را به لیست خواندن خود در این هفته اضافه کنید؟

همچنین توصیه می شود: یک رمان عاشقانه تاریخی و سه رمان دیگر (درباره سنگاپور دوران جنگ جهانی دوم، یک خانواده هندی اخراج شده از اوگاندا و یک شناگر رقابتی که تبدیل به یک پری دریایی می شود). ما همچنین مجموعه غزل های هنری کول و در داستان های غیرداستانی، تاریخ دایره المعارف ها، توجه به انگیزه خودکشی و نگاهی به نقش مرکزی اما کمتر شناخته شده ای که بومیان آمریکا در شکل دادن به ایالات متحده داشته اند را دوست داریم. خواندن مبارک.

– گریگوری کاولز

این بازگویی بلندپروازانه داستان آمریکایی، توسط یک مورخ که همچنین یک بومی آمریکایی است، جمعیت های بومی را در مرکز قرار می دهد، تغییری در دیدگاه که بینش های تازه و پرسش های قابل تاملی را به همراه دارد.


بیوه جوانی به نام کورا – که اصلاً از مرگ شوهرش پشیمان نیست – باید دوباره ازدواج کند تا حضانت فرزندانش را حفظ کند. بنابراین ما با ناتانیل تراورز آشنا می‌شویم، چنگک‌زنی که خود را در یکی از بهترین دگرگونی‌های شخصیتی که داستان عاشقانه‌ای تاریخی ارائه کرده است، اصلاح می‌کند.

خود منتشر شده | شومیز، 14.99 دلار


این رمان تاریخی حماسی که در برابر مبارزه سنگاپور برای استقلال در طول جنگ جهانی دوم و پس از آن قرار دارد، رضایت صمیمانه‌ای را نیز فراهم می‌کند و به دنبال ثروت یک خانواده ماهیگیری است که کوچک‌ترین پسرشان مجموعه‌ای از جزایر اسرارآمیز را کشف می‌کند که هیچ‌کس دیگری با آن‌ها روبرو نشده است.

سر رودخانه | 28 دلار


تاریخچه شوخ‌آمیز گارفیلد، جست‌وجوهای وسواس‌آمیز، کیشوت و گاهی مملو از خطا را در بر می‌گیرد – از پلینی بزرگ در قرن اول پس از میلاد تا ویکی‌پدیایی‌ها در این قرن – که تلاش کرده‌اند همه اطلاعات جهان را در یک منبع جمع کنند.

شارپ در این جلد از 248 یادداشت شماره‌دار، خاطرات و بینش‌ها، مصنوعات و آثار هنری را جمع‌آوری می‌کند و تداوم نژادپرستی و بی‌رحمی را با تنوعی غنی از زندگی سیاه‌پوستان متعادل می‌کند. این کتاب از فرم آن استفاده کامل می‌کند و در تکه تکه شدن راهی برای چرخش بین ظلم و مراقبت، غم و شادی پیدا می‌کند.

Farrar، Straus & Giroux | 35 دلار


مارتین، استاد فلسفه که 10 بار سعی کرده به زندگی خود پایان دهد، می نویسد: «فکر کردن در مورد عمل تاریک می تواند به اندازه مشروبات الکلی اعتیادآور باشد. با توصیه‌های متخصصان و فیلسوفان سلامت روان، این خاطرات بی‌نظیر کثیف اما سودمند است.


اولین رمان قابل توجه اوزا داستان یک خانواده بزرگ هندو-اوگاندایی را روایت می کند که آواره، مستقر و دوباره آواره شده اند. این کتاب به طرز ماهرانه ای موضوعات گسترده بقا، وراثت، مهاجرت، استعمار و نژادپرستی را بررسی می کند.

گراند سنترال | 29 دلار


هر یک از غزل‌های کول کارگاه کوچکی از زبان است که همیشه مهم‌ترین جادوی فرم را تجربه می‌کند: توانایی آن در نمایش سریع شکل فکر.

Farrar، Straus & Giroux | 30 دلار


این اولین رمان دلخراش کلیشه‌های پری دریایی را با داستانی از رن انسانی، سریع‌ترین شناگر تیم مدرسه‌اش، که پدرش از آمریکا به چین برمی‌گردد تا تجارتی بسازد، واژگون می‌کند. رن که تحت فشار برای برتری قرار دارد، تصمیم می گیرد تنها راه برای بهترین بودن، تغییر دادن خود است.

Aron Trujillo

نرد اینترنتی. ارتباط دوستانه مبشر قهوه. متخصص موسیقی بسیار متواضعانه. مدافع تلویزیون آماتور

تماس با ما