کمپین جدید سازمان ملل متحد با هدف آوردن صداهای جوان بیشتر به سالن های قدرت است

جایاتما ویکرامانایاک، فرستاده جوانان سازمان ملل متحد، گفت: «شکاف بین نسلی در قدرت، نفوذ و اعتماد یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های زمان ما است.

این دیده شود، شنیده شود کمپین، که با The Body Shop International همکاری می کند، به دنبال ایجاد تغییرات ساختاری بلندمدت است که مشارکت جوانان را در تصمیم گیری تقویت می کند.

«با بحران آب و هوا، درگیری های جهانی و نابرابری های نسلی که بیداد می کند، ورودی ها، دیدگاه ها و نمایندگی جوانان بیش از هر زمان دیگری مورد نیاز است“، در بیانیه مطبوعاتی آمده است.

این کمپین به دنبال آن است صدای میلیون ها جوان را در بیش از 75 کشور بلند کنید در شش قاره

رهبران همه چیز را برای سیاره به هم ریختند

برای درک پیش فرض ها و موانع ساختاری مانع از مشارکت جوانان در زندگی عمومی، دیده شود شنیده شود: درک مشارکت سیاسی جوانان گزارشی که روز چهارشنبه نیز منتشر شد، نه تنها یک تصویر فوری ارائه می‌کند، بلکه توصیه‌هایی برای رسیدگی به این چالش‌ها ارائه می‌کند.

این گزارش از این واقعیت حمایت می کند که فقدان دائمی ایمان به نظام های سیاسی وجود دارد، اما اشتهای روشن برای حضور بیشتر جوانان از همه گروه های سنی وجود دارد.

این جزئیات نشان می دهد که 82 درصد از مردم در سراسر جهان فکر می کنند که سیستم سیاسی به اصلاحات اساسی نیاز دارد تا برای آینده مناسب باشد و تقریباً 70 درصد احساس کنید که جوانان باید تعداد بیشتری داشته باشند.

سه چهارم از افراد زیر 30 سال احساس می کنند که سیاستمداران و رهبران تجاری “کارها را به هم ریخته اند” برای مردم و کره زمین و آماده تغییر هستند.

علاوه بر این، دو نفر از هر سه نفر نیز با تعادل سنی در سیاست مخالف هستند و 8 از 10 نفر معتقدند که سن ایده آل برای اولین بار رای دادن باید 16 تا 18 سال باشد – حتی اگر اکثر کشورها آن را به 18 سال یا بیشتر محدود می کنند.

داده های اخیر نشان می دهد که اگرچه تقریبا نیمی از جمعیت جهان زیر 30 سال هستندآنها تنها 2.62 درصد از نمایندگان پارلمان جهان را تشکیل می دهند و میانگین سنی رهبران جهان 62 سال است.

مشارکت جوانان کلیدی است

خانم. ویکرامانایکه بر اهمیت مشارکت جوانان در تصمیم گیری ها برای مبارزه با بی اعتمادی نسبت به نهادهای سیاسی و بیگانگی از رهبران منتخب تأکید کرد.


با توجه به بحران آب و هوا، درگیری های جهانی و نابرابری های نسلی، ورودی ها، دیدگاه ها و نمایندگی جوانان بیش از هر زمان دیگری مورد نیاز است.  در تصویر اینجا فعالان محیط زیست و بنیانگذاران Youth for Climate Argentina هستند.

© یونیسف/سباستین ایکس کلی

با توجه به بحران آب و هوا، درگیری های جهانی و نابرابری های نسلی، ورودی ها، دیدگاه ها و نمایندگی جوانان بیش از هر زمان دیگری مورد نیاز است. در تصویر اینجا فعالان محیط زیست و بنیانگذاران Youth for Climate Argentina هستند.

او گفت: «از آنجایی که جوانان از طریق فعالیت‌های خود در خیابان‌ها، جامعه مدنی و رسانه‌های اجتماعی کاملاً روشن کرده‌اند، آنها عمیقاً به تغییرات تحول‌آفرین مورد نیاز برای ایجاد جوامع برابرتر، عادلانه‌تر و پایدارتر اهمیت می‌دهند.

کمپین یک فرصتی برای تغییر و حرکت به سمت سیاست هایی که “منعکس کننده اولویت های جوانان، منعکس کننده نگرانی های آنها و صحبت به زبان آنها” است..

خوش بینی برای آینده ای بهتر

بر اساس این نظرسنجی – که 26 کشور را با 27043 پاسخ دهنده درمجموع، که بیش از نیمی از آنها زیر 30 سال سن داشتند، تحت پوشش قرار داد – 67 درصد به آینده ای بهتر اعتقاد دارند و جوانان 15 تا 17 ساله خوشبین ترین آنها هستند.

و بیش از دو سوم موافق هستند اگر فرصت های بیشتری برای جوانان وجود داشته باشد، سیستم های سیاسی بهتر خواهند بود در توسعه و تغییر سیاست ها حرفی برای گفتن داشته باشند.

این کمپین در هسته خود تشخیص می دهد که جوانان نقشی حیاتی در تصمیماتی دارند که بر همه ما تأثیر می گذارد.

بیانیه مطبوعاتی می افزاید: «از آنجایی که تشدید درگیری جهانی، بحران جاری آب و هوا و بدتر شدن مسائل اجتماعی-اقتصادی همچنان جهان ما را آزار می دهد، ما به طور فزاینده ای به دیدگاه های تازه برای هدایت تصمیم گیری سیاسی متحول کننده نیاز داریم که فراتر از وضعیت موجود باشد.»


دیده شود شنیده شود ترویج مشارکت جوانان و تقویت صداهای جوان در زندگی عمومی.

کمپین دیده شدن شنیده شود

دیده شود شنیده شود ترویج مشارکت جوانان و تقویت صداهای جوان در زندگی عمومی.

تغییر تحول آفرین

به گفته نماینده جوانان، مشارکت جوانان در تصمیم گیری های عمومی می تواند در درازمدت با کاهش سن رای دادن بهبود یابد. افزایش نمایندگی رسمی جوانان از طریق شوراهای جوانان، پارلمان ها یا کمیته ها؛ رفع موانع برای مشارکت جوانان در تصمیم گیری های عمومی؛ ساده سازی ثبت نام برای اولین بار رای دهندگان؛ و بهبود مهارت های رهبری جوانان.

همکاری بین دفتر فرستاده جوانان و The Body Shop به این معنی است که جوانان و دیگران مسیرهای زیادی برای شرکت در این کمپین خواهند داشت. تا اواسط سال 2025 در 2 اجرا خواهد شد،600 فروشگاه.

فعالیت‌های کمپین محلی همچنین شامل مشارکت با سازمان‌های غیردولتی تحت رهبری جوانان یا جوانان (NGO)، فرصت‌های دادخواست و سایر اقدامات خواهد بود.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم