نواک جوکوویچ: استرالیا ممنوعیت روادید سه ساله را لغو می کند و راه را برای بازگشت به اوپن استرالیا هموار می کند


سیدنی
CNN

استرالیا ممنوعیت سه ساله ورود نواک جوکوویچ تنیسور را لغو خواهد کرد و راه را برای شماره سابق جهان هموار می کند. 1 برای شرکت در مسابقات آزاد استرالیا 2023.

جوکوویچ این خبر را در کنفرانس مطبوعاتی خود پس از شکست آندری روبلوف در فینال ATP در تورین ایتالیا تایید کرد و افزود که ژانویه آینده در مسابقات آزاد استرالیا 2023 شرکت خواهد کرد.

قهرمان 21 گرند اسلم به خبرنگاران گفت: دیروز از دریافت این خبر بسیار خوشحال شدم. “بدیهی است که دانستن آنچه که من و نزدیکترین افراد به من در زندگی ام در این سال با اتفاقاتی که در استرالیا و پس از استرالیا رخ داد، چه سپری کرده ایم، راحت بود… مطمئناً نمی توانستم اخبار بهتری دریافت کنم.

جوکوویچ گفت: “دانستن از اینکه در حال حاضر شفافیت دارم، کاری که در خارج از فصل انجام می دهم، با شروع فصل در استرالیا، البته تا حدودی از فشاری که بر من و تیمم احساس می شد، کاسته شد. فقط دادن این وضوح آن را برای ما عالی می کند.»

جوکوویچ 9 عنوان قهرمانی انفرادی مردان را در مسابقات آزاد استرالیا کسب کرده است که بیش از هر کس دیگری در تاریخ است.

اوپن استرالیا موفق ترین گرند اسلم من بوده است. من برخی از بهترین خاطرات را آنجا ساختم. البته، من می‌خواهم به آنجا برگردم، می‌خواهم تنیس بازی کنم، کاری را که بهترین انجام می‌دهم انجام دهم، امیدوارم تابستان عالی استرالیا را داشته باشم.»

جوکوویچ در ژانویه از استرالیا اخراج شد، پس از آن که الکس هاوک، وزیر سابق مهاجرت متوجه شد که خطری برای سلامت و نظم عمومی است، زیرا به عنوان یک ورزشکار مشهور که قبلا مخالفت خود را با واکسیناسیون اعلام کرده بود، می توانست به عنوان نمادی برای ضد واکسیناسیون شناخته شود. وکسرها

تصمیم وزیر برای اخراج این بازیکن به معنای محرومیت او از ورود مجدد به مدت سه سال بود.

اوایل روز سه‌شنبه، کریگ تایلی، مدیرعامل تنیس استرالیا گفت که امیدوار است جوکوویچ در مسابقات آزاد استرالیا در ژانویه سال آینده بازی کند.

تیلی به خبرگزاری آسوشیتدپرس استرالیا (AAP) گفت: «فرآیند درخواست روادید عادی وجود دارد که همه در حال حاضر آن را طی می‌کنند، و همه در زمان‌بندی مناسب خواهند گذشت».

«فکر نمی‌کنم برای کسی رفتار ترجیحی وجود داشته باشد. اما من کاملاً انتظار دارم که تا زمانی که باید پروازهای خود را رزرو کنند و وارد شوند، پاسخی برای همه از جمله نواک داشته باشم.

یک منبع با آگاهی مستقیم روز سه شنبه به سی ان ان گفت که این کشور این ممنوعیت سه ساله را لغو خواهد کرد.

حماسه پرمخاطب ویزای جوکوویچ در اوایل سال جاری مسابقات اوپن استرالیا را تحت الشعاع قرار داد و یکی از بزرگترین ستاره های تنیس را در مقابل دولت استرالیا قرار داد و افکار عمومی را در این کشور که محدودیت های مرزی همه گیر سختی را وضع کرده بود، ایجاد کرد.

دولت ویزای صربستان را مدت کوتاهی پس از ورود وی به ملبورن در 5 ژانویه لغو کرد زیرا وی در برابر کووید-19 واکسینه نشده بود.

جوکوویچ گفت که او این تصور را دارد که می تواند وارد کشور شود زیرا دو هیئت مستقل مرتبط با تنیس استرالیا و دولت ایالت ویکتوریا به او معافیت داده بودند به این دلیل که چند هفته قبل از ورودش به ویروس آلوده شده بود.

اما دولت فدرال استدلال کرد که این دلیل معتبری برای معافیت تحت قوانین خود نیست.

بعداً یک قاضی حکم داد که افسران مرزی زمانی که ویزای جوکوویچ را لغو کردند و دستور آزادی او از یک مرکز بازداشت مهاجرت را صادر کردند، “غیر معقول” بودند.

اما ویزای او سپس برای دومین بار لغو شد و پس از از دست دادن پیشنهاد خود برای به چالش کشیدن این تصمیم، ستاره تنیس اندکی پس از آن استرالیا را ترک کرد.

علیرغم بازگشت او به بازی در مسابقات منتخب پس از این مصیبت، موضع واکسیناسیون این بازیکن برای کووید-19 شرکت او را در سایرین محدود کرد.

در جولای، جوکوویچ بیست و یکمین عنوان گرند اسلم خود را با شکست دادن نیک کیرگیوس در فینال ویمبلدون به دست آورد.

Elyse Blake

کاوشگر هیپستر پسند. گورو بیکن دوستانه. زامبی متعصب حرفه ای. نویسنده.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبرGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهان