مقایسه با مونه این هنرمند را آزار داد. حالا آنها در کنار هم هستند.

“در مورد مونه با من صحبت نکن!”

آن فرمان، از هنرمند آمریکایی جوآن میچل، نشان می‌دهد که او چقدر از مقایسه شدن با کلود مونه متنفر است، همانطور که سوزان پیژ، مورخ هنر، هنگامی که در سال 1982 از او در Vétheuil، نزدیک پاریس دیدن کرد، متوجه شد.

خانم گفت: “او شخصیت بسیار قوی ای بود” و “می توانست بسیار مستقیم باشد.” پیج، که در همان سال، یک نمایش انفرادی بزرگ از خانم را روی صحنه برد. آثار میچل در موزه هنر مدرن پاریس. او محل اقامت این نقاش را “خانه ای بسیار زیبا” با تراس و باغ توصیف کرد، جایی که او میزبان بسیاری از هنرمندان جوان بود و در آن موسیقی همیشه در پس زمینه پخش می شد.

خانم “انگار داشت نت های موسیقی را نقاشی می کرد.” پیج گفت.

سی سال پس از مرگش، خانم میچل اکنون به طور رسمی با مونه جفت شده است. دو نمایشگاه – با عنوان “مونه میچل” – در Fondation Louis Vuitton در پاریس، تشابهات را نشان می دهد. خانم. پژ، مدیر هنری بنیاد، یکی از این نمایش‌ها را به نام «کلود مونه-جوان میچل، گفتگو» که آثار هنرمندان را در کنار هم قرار می‌دهد، مدیریت کرده است.

The Fondation Vuitton که دارای دوازده اثر از خانم. میچل در مجموعه‌اش، نمایشگاه «دیالوگ» را با موزه مارموتان مونه پاریس که دارای بزرگترین مجموعه آثار مونه در جهان است – از جمله چندین نقاشی به یاد ماندنی از نیلوفرهای آبی – که توسط پسرش میشل اهدا شده است، تولید کرده است.

هر چند خانم میچل از مقایسه مونه خوشش نمی آمد، بی دلیل نیست. هر تراس مشرف به خانه‌ای بود که مونه از سال 1878 تا 1881 آن را اشغال کرده بود، و همچنین به منظره‌ای که او نقاشی کرده بود. وتئویل در نزدیکی گیورنی، آخرین اقامتگاه مونه است، جایی که او آثاری در مقیاس بزرگ تولید کرد، از جمله مجموعه مشهور نیلوفرهای آبی، که برای اکسپرسیونیست های انتزاعی، از جمله خانم خانم الهام بخش بود. میچل و برخی از آثار متاخر خودش به طور بی‌گمان به نقاشی‌هایی بازمی‌گردد که مونه در سال‌های گرگ و میش خود در گیورنی خلق کرد.

کیتی سیگل که سرپرستی دومین نمایش «مونه میچل»، «جوآن میچل، گذشته نگر» را با سارا رابرتز بر عهده داشت، گفت: «برای جوآن میچل که در گفتگو با احتمالاً محبوب ترین هنرمند جهان غرب جفت می شود، هیجان انگیز است. این نمایشگاه پس از ارائه در موزه هنر سانفرانسیسکو و موزه هنر بالتیمور در Fondation Vuitton افتتاح شد.

چرا خانم بود میچل از شباهت های کشیده شده با مونه اینقدر عصبانی شده است؟

خانم می‌گوید: «هنرمندان می‌توانند بسیار خاردار باشند وقتی به طور ضمنی گفته شود که تحت تأثیر کسی هستند. سیگل، استاد تاریخ هنر در دانشگاه استونی بروک در نیویورک. همیشه شنیدن نام مونه و ارتباط منتقدان با او باعث آزار خانم می شد. سیگل توضیح داد، زیرا خانم. میچل “می خواست شخص خودش باشد.”

Fondation Vuitton – فضایی با هنر معاصر که توسط LVMH، شرکت فرانسوی کالاهای لوکس ساخته شده و تامین مالی شده است – و Marmottan بحث‌هایی را درباره نمایشی که مونه و خانم را به هم پیوند می‌داد آغاز کردند. میچل چند سال پیش. ماریان ماتیو، مدیر کیوریتور مارموتان، گفت که نمایشگاه “گفتگو” بخشی از یک سری پروژه های خارج از سایت است که Marmottan برای جلوگیری از برنامه ریزی بیش از حد نمایش های با مضمون مونه در محل خود در منطقه شانزدهم پاریس، درگیر آن شده است.

این نمایشگاه متشکل از 60 اثر است که در پنج سطح در ساختمان بزرگ، خانم. متیو گفت. او آن را «تجربه‌ای توصیف کرد که هرگز انجام نشده است» که در آن «آثار یادبود» هر دو هنرمند در کنار هم قرار گرفته‌اند و به بازدیدکنندگان و همچنین محققان اجازه می‌دهد تا آنها را «مقایسه کنند» – «ببینند کجا به‌طور اسرارآمیز به هم نزدیک می‌شوند. و ببینید چه چیزی آنها را متمایز می کند.” او افزود، به دلیل فضای مورد نیاز، چنین کنار هم قرار دادن قبلا امکان پذیر نبود.

خانم. میچل سابقه ای کاملاً دارد: او در سال 1925 در شیکاگو به دنیا آمد. بلافاصله پس از فارغ التحصیلی از مدرسه انستیتو هنر شیکاگو، به نیویورک نقل مکان کرد و در آنجا بخشی از گروهی از نقاشان و شاعران معروف به مدرسه نیویورک شد. .

استعداد او به سرعت شناسایی شد: او یکی از هنرمندان نمایش تأثیرگذار به نام نمایشگاه “خیابان نهم” بود که به عنوان نشانه تولد اکسپرسیونیسم انتزاعی در ایالات متحده شناخته می شود. آثار او در دهه 1950 توسط مؤسسات بزرگ آمریکایی از جمله موزه هنر آمریکایی ویتنی و موزه هنر مدرن جمع آوری شد.

در سال 1959، او برای همیشه به فرانسه نقل مکان کرد – با شروع یک فصل کاملاً جدید در زندگی و حرفه خود – همراه با شریک زندگی خود، هنرمند ژان پل ریوپل، که چهار سال قبل با او آشنا شده بود. او ابتدا در پاریس زندگی می کرد. در سال 1968، او به خانه ای در Vétheuil نقل مکان کرد و تا زمان مرگش در سال 1992 در آنجا زندگی کرد.

دو نمایشگاه “مونه میچل” در Fondation Vuitton در پاریس مصادف با سی امین سالگرد درگذشت او است. آنها از جهات دیگر نیز نقاط عطف هستند: مونه به او معرفی می شود – هنرمندی که از ارتباط با او بسیار ناراحت بود – و سرانجام او به عنوان یک نقاش بسیار مهم شناخته می شود که مدت ها به دلیل جنسیتش، چه در طول زندگی اش، مورد کم ارزشی قرار گرفته بود. و پس از مرگ او

خانم. خانم سیگل گفت. میچل “یکی از بزرگترین هنرمندان نسل خود” بود، همتراز با ویلم دی کونینگ و جکسون پولاک، اما اضافه کرد که “زن بودن او را از ارزیابی دقیق و منصفانه باز داشت.”

خانم همتایان او را “به عنوان یک نقاش واقعا خوب” تصدیق کردند و “فروشندگان کار او را نشان دادند.” سیگل افزود. و با این حال، کار او “هرگز آنطور که باید در فهرست رتبه بندی بالا دیده نمی شد.”

چون خانم میچل در سال 1959 به فرانسه نقل مکان کرد، موسسات و مجموعه داران آمریکایی کارهای قبلی او را می شناختند، در حالی که همتایان فرانسوی آنها با نقاشی های او از دهه 1960 به بعد بسیار آشنا بودند. خانم میچل می‌گوید: «آنچه که می‌خواهیم با گذشته‌نگر انجام دهیم، کنار هم قرار دادن دو نیمه میچل است: نشان دادن او به‌عنوان یک فرد کاملاً بعدی. سیگل گفت.

خانم. پیج خاطرنشان کرد که با وجود خانم. با انکار مکرر میچل از داشتن ارتباط با مونه، شواهدی وجود داشت که نشان می داد او از نزدیک به او نگاه می کرد و با استاد امپرسیونیست، که یک سال پس از تولد او درگذشت، احساس خویشاوندی می کرد.

به عنوان مثال، در مکاتبات اولیه خود با آقای. ریوپل، او اشاره کرد که برای دیدن فیلم نیلوفرهای آبی مونه در MoMA رفته است، خانم “به شما فکر می کند”. پیج اشاره کرد.

خانم. میچل یک کارت پستال از نقاشی مونه از باغ خود در Vétheuil نگه داشت و همانطور که مونه مناظر صبح زود از آسمان در Vétheuil را به رنگ بنفش توصیف کرد. او همچنین زمانی که گیورنی خانه‌ای متروک بود و هنوز مقصدی پر از گردشگران نبود، از آن بازدید کرد.

او چگونه از ادای احترام دوگانه Fondation Vuitton استقبال می کرد؟

خانم “او می خواست بخشی از تاریخ باشد.” سیگل گفت و افزود که دوست دارد فکر کند خانم. میچل از دیدن این دو نمایشگاه بسیار هیجان زده می شد.

Cole Rasmussen

متخصص ترم بیکن عاشق معمولی قهوه. علاقه مند به مسافرت هاردکور ماون اینترنتی جذاب و ظریف. دانشجو.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین مشاور کنکورGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاه