mehrkhbanner

(عاکس) عقیبت ازار گورکن عسال‌خوار تسوره دو کفار

زمانی که دو کفتار قصد آزار و اذیت عسل خوار گورکن را داشتند با واکنش تهاجمی این حیوان مواجه شدند. این حادثه در جاده S127 نزدیک ساتارا در پارک ملی کروگر آفریقای جنوبی رخ داد.

آنها به دلیل دلیل فرارشان جدی هستند. کفتارهای خالدار نیز یک منظره رایج در پارک ملی کروگر هستند، در حالی که گورکن به سختی یافت می شود. این حیوانات به ندرت با هم دیده می شوند و این صحنه ها باورنکردنی است که ما شاهد آن بودیم. بیشتر حیوانات از گورکن خوششان نمی آید زیرا آنها با وجود جثه تهاجمی و سرسخت هستند.

نیل روزوال، یک بازنشسته 65 ساله، به اندازه کافی خوش شانس بود که شاهد این تعامل شگفت انگیز بود. وی در این باره توضیحاتی ارائه کرد:

برای دیدن سگ های وحشی وارد S127 شدیم. پس از گذراندن وقت با آنها به سمت تیمباواتی حرکت کردیم. حدود یک کیلومتر دورتر از سگ های وحشی یک گورکن عسلی را نزدیک جاده دیدیم که به دنبال غذا بود. در حالی که مشغول تماشای آن بودیم، دو کفتار از انبار بیرون آمدند و مستقیم به سمت عسل خوار گورکن رفتند و شروع به آزار و اذیت او کردند.

گورکان عسل خوار تمام مدت اعتماد به نفس داشت و اوضاع را در دست داشت. او سعی کرد به جستجوی غذا ادامه دهد، اما آنها به نزدیک شدن ادامه دادند و به نظر می رسید که می خواهند آن را بگیرند. گورکن اعصابش را از دست داد و شروع کرد به غر زدن روی کفتارها. آنها متعجب نگاه کردند و کمی عقب رفتند. سپس گورکن یک حمله کامل را آغاز کرد و هر دو کفتار را به طرفین تعقیب کرد. کفتارها فرار کردند و گورکن به حرکت در جهت مخالف ادامه داد.

اگر می خواهید چیزهای کوچکتر و جالب تری در حیات وحش ببینید، همیشه آهسته رانندگی کنید. دوربین خود را همیشه آماده داشته باشید، رویدادها حتی سریعتر ظاهر می شوند و ناپدید می شوند. این برای ما بسیار نادر بود، زیرا در بیش از 60 سال بازدید از کروگر، هرگز چنین تعاملی را ندیده بودیم.

(مقابل)

(مقابل)

(مقابل)

(مقابل)

(مقابل)

(مقابل)

Izaiah Harrison

سازمان دهنده کل مبشر موسیقی شیطانی. گیک قهوه. خالق برنده جایزه متعصب الکل مزاحم عمومی

تماس با ما