زمین لرزه اندونزی: زلزله قدرتمند 7.3 ریشتری سوماترای غربی را لرزاند، هشدار سونامی صادر شد | اخبار جهان

جاکارتا: سازمان هواشناسی، اقلیم شناسی و ژئوفیزیک اعلام کرد زمین لرزه ای به بزرگی 7.3 ریشتر بامداد روز سه شنبه استان غربی سوماترای غربی اندونزی را لرزاند و احتمال ایجاد سونامی را داشت. به گزارش خبرگزاری شینهوا، این زمین لرزه در ساعت 03:00 بامداد سه شنبه به وقت جاکارتا (2000 GMT دوشنبه) با مرکز آن در 177 کیلومتری شمال غربی منطقه جزایر منتاوای و در عمق 84 کیلومتری زیر بستر دریا رخ داد.

هشدار سونامی صادر شد

هشدار سونامی توسط آژانس اعلام شده است، زیرا لرزش زمین لرزه پتانسیل ایجاد امواج غول پیکر را دارد. زمین لرزه شدید زیردریایی، جریان هایی از مردم را پیش از عبور از خطر سونامی به مناطق مرتفع در شرق اندونزی فراری داد. فیلم منتشر شده توسط آژانس ملی کاهش بلایای طبیعی نشان می‌دهد که جریان‌هایی از مردم روستایی در جزیره منتاوای با پای پیاده و موتورسیکلت‌ها زیر باران در تاریکی به ارتفاعات گریخته‌اند، در حالی که برخی از بیماران در بیمارستان روستا به حیاط آن منتقل شده‌اند. طبقه تاسیسات

این تکانه ها در نواحی و شهرهای استان های سوماترای غربی و سوماترای شمالی احساس شد و برخی نقاط دستور تخلیه به مناطق مرتفع را صادر کردند. عبدالمهری، سخنگوی آژانس گفت که ساکنان بخش‌هایی از استان سوماترای غربی، از جمله مرکز استان پادانگ، زلزله را برای حدود 30 ثانیه به شدت احساس کردند.

او گفت که بسیاری از ساکنان چندین روستا در جزیره منتاوای آواره در مناطق مرتفع بمانند، اگرچه هشدار سونامی به دلیل ترس از پس لرزه ها پایان یافت، او گفت که مقامات همچنان در حال جمع آوری اطلاعات درباره خسارات هستند.

مرکز زمین‌لرزه 7.1 ریشتری در 170 کیلومتری جنوب شرقی Teluk Dalam، یک شهر ساحلی در منطقه جنوب نیاس در سوماترای شمالی، در عمق 15 کیلومتری زمین رخ داد. شدت پس لرزه ها به 5.8 رسید.

پس از هشدار اولیه سونامی، آژانس هواشناسی، اقلیم شناسی و ژئوفیزیک اندونزی آن را درست قبل از طلوع آفتاب، حدود دو ساعت پس از زلزله، لغو کرد. این آژانس در ابتدا قدر اولیه را 7.3 اعلام کرد، اما بعداً آن را به 6.9 تغییر داد. تغییرات در اندازه گیری های اولیه رایج است.

رئیس مرکز زلزله و سونامی این آژانس، داریونو، که با نام واحدی شناخته می شود، گفت که بر اساس مشاهدات سطح دریا، سونامی های جزئی 11 سانتی متری (4.3 اینچ) در منطقه ساحلی تنه بالا در منطقه نیاس جنوبی شناسایی شده است. .

اندونزی، مجمع‌الجزایر وسیعی با 270 میلیون نفر جمعیت، اغلب در معرض زلزله، فوران‌های آتشفشانی و سونامی قرار می‌گیرد. در ماه نوامبر، شدت 5.6 ریشتر حداقل 340 نفر را کشت و به بیش از 62600 خانه در بخشی از جاوه غربی آسیب رساند.

Serena Wells

معتاد عمومی رسانه های اجتماعی. متعصب افراطی سفر. فریلنسر متعصب وب. مستعد حملات بی تفاوتی. زیاد می افتد

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین مشاور کنکورGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاه