mehrkhbanner

روز سیزدهم برای یک سرآشپز مشهور، مزه ها و بوهای سنت. روز لوسیا در سوئد درنگ

من تعطیلات را دوست دارم، به خصوص از طریق لنز غذا به عنوان یک آشپز. وقتی خیلی جوان بودم از اتیوپی به سوئد آمدم، بنابراین در حالی که سنت های تعطیلات من با مادر خوانده و خواهران بزرگترم شروع شد، همیشه مجذوب نحوه جشن گرفتن مردم در سراسر جهان بودم.

برخی از اولین خاطرات من از بزرگ شدن در سوئد مربوط به طعم و بوی ماه دسامبر است. 13، خیابان روز لوسیا جشن سنت. لوسیا به طور گسترده در سراسر اسکاندیناوی در مدارس، کلیساها و خانه ها جشن گرفته می شود. برای خانواده‌ام، زمان دور هم جمع شدن برای غذای خوب بود.

وعده غذایی همیشه یک smorgasbord بزرگ پر از شاه ماهی، گراولاکس و کوفته بود. گاهی بوقلمون می خوردیم و گاهی گوشت خوک بوداده. نان‌های زعفرانی سنتی با کشمش یا بادام داشتیم. هر فردی ترجیح خود را داشت اما تنها چیزی که همه ما می‌توانستیم درباره آن توافق داشته باشیم – چه بچه‌ها و چه بزرگسالان – زنجبیل بود. آنجا حد در خیابان ما زنجبیل بخوریم. جشن روز لوسیا

وقتی در گوتنبرگ بزرگ شدم، همیشه با مادربزرگم در آشپزخانه بودم. آشپزی با مادربزرگ هلگا پایه و اساس آرزوهای آشپزی من را گذاشت و در St. روز لوسیا، چیزی جادویی در آن زمان گذراندن با هم وجود داشت. هنوز گرمای اجاق و بوی ادویه‌ها را حس می‌کنم، لحظه‌ی هیجان‌انگیزی که زنجبیل‌های گرم پخته شدند و آماده خوردن شدند.

هیچ چیز کاملاً شبیه سرمای زمستان اسکاندیناوی نیست، به این معنی که هیچ چیز بهتر از یافتن گرما در فصل تعطیلات نیست. برای من، این همه خانواده بود – و هنوز هم هست – یک آتش سوزان و یک فنجان داغ گلگ: شراب قرمز دم کرده با بادیان ستاره ای، میخک، دارچین و پوست پرتقال.

فصل تعطیلات زمان شلوغی برای همه افراد در آشپزخانه است – آشپزهای خانگی و سرآشپزهای حرفه ای. برای من، امسال به خصوص شلوغ خواهد بود زیرا در وسط افتتاح رستوران جدیدم در محله چلسی نیویورک هستم. Hav & Mar تا حدودی از ریشه های اسکاندیناوی من الهام می گیرد، بنابراین من توانستم به غذاها و نوشیدنی های شگفت انگیز سنت سنت برگردم. روز لوسیا و فصول تعطیلات گذشته. با این روحیه، ما در منوی زمستانی glogg و gingersnaps خواهیم داشت – تا بتوانیم از سرما پذیرای مردم باشیم تا خاطرات خودشان را بسازند.

Walker Jimenez

طرفدار تلویزیون آزاد. علاقه مندان به سفر نرد وب. گیمر. علاقه مندان به الکل ارتباط دهنده. نینجا غذا. پیشگام آبجو.

تماس با ما