(تصاویر) مراسم تشییع خاکستر شینزو ابه

جاهای ژاپنی و خارجی روز سه شنبه در مراسم تشییع جنازه شینزو آبه، نخست وزیری که ترور شد، حضور داشتند. در حالی که صف های طولانی ژاپنی ها برای پرداخت گل و دعا جمع شده بودند.

به رابارو برارو، هاکستر شینزو ابه که تستوبره سبائوش اکی ابه هملشد، به ماکان بودوکان در توکیو ریستی. خودروی حامل خاکستر از خانه او در پایتخت حرکت کرد و به بودکان رسید.

در خارج از غرفه، هزاران ژاپنی در صف منتظر تحویل گل ایستاده بودند و دعا می خواندند.

شینزو آبه که در سال 2020 قدرت را ترک کرد، در هشتم ژوئیه سال جاری میلادی در وسط یکی از خیابان های شهر نارا در غرب ژاپن در جریان مبارزات انتخاباتی توسط تاتسویا یاماگامی 41 ساله به ضرب گلوله کشته شد.

چند روز پس از مرگش، جسد او طی مراسمی ویژه در معبدی در توکیو سوزانده شد و قرار است امروز در مراسم تشییع، کانکس حاوی خاکستر به خاک سپرده شود.

در این مراسم که به ابتکار دولت و با حضور حدود 4300 میهمان داخلی و بین المللی از کشورهای دوست و همسایه ژاپن برگزار شد، هیچ یک از سران گروه هفت شرکت نکردند، اما کامالا هریس، معاون رئیس جمهور آمریکا در این مراسم حضور داشت. . از دیگر مهمانان این مراسم می توان به روسای جمهور ویتنام و فیلیپین و همچنین نخست وزیران هند و استرالیا اشاره کرد.

بر این اساس، تدابیر امنیتی روز سه شنبه در بالاترین سطح در توکیو اجرا شد، بسیاری از جاده ها و خیابان ها بسته شد و هزاران پلیس یونیفرم پوش در مسیرهای اصلی منتهی به محل برگزاری مراسم مستقر شدند.

این مراسم در حالی برگزار می شود که بخش قابل توجهی از مردم ژاپن به شدت مخالف آن هستند و قصد دارند امروز تظاهرات گسترده ای را در سراسر ژاپن برگزار کنند.

دولت ژاپن در اوایل سپتامبر اعلام کرد که هزینه مراسم خاکسپاری ملی شینزو آبا حدود 1.7 میلیارد ین (12 میلیون یورو) خواهد بود که بسیار بیشتر از 250 میلیون ینی است که در ابتدا اعلام شده بود.

این واعظ فقط تدابیر امنیتی مراسم و همچنین پذیرایی از تعداد مهمانانی که از کشورهای دیگر به ژاپن سفر کرده اند قابل توجه است.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم