تصادف کوروش میستری: پیش نویس اطلاعیه دولت برای اجباری شدن زنگ کمربند ایمنی در خودروها | اخبار خودرو

از زمان مرگ سیروس میستری، مدیرعامل سابق پسران تاتا در یک تصادف رانندگی، ایمنی جاده‌ها به یکی از مهم‌ترین حوزه‌های مورد بررسی برای دولت هند تبدیل شده است. دولت از زمان مرگ میستری اقدامات پیشگیرانه ای انجام داده است، زیرا قبلاً وزارت راه، ترابری و بزرگراه (MORTH) اعلام کرده بود بستن کمربند ایمنی را ضروری کرده است که در غیر این صورت مالکان خودروها باید 1000 روپیه جریمه را متحمل شوند. اکنون دولت پیش‌نویس قوانینی را صادر کرده است که نصب سیستم‌های دزدگیر را در تمامی صندلی‌های خودروها اجباری می‌کند.

طبق پیشنهاد، یادآوری یا هشدار کمربند ایمنی در خودروهای رده M و N با هشدار صوتی و تصویری در صورت بسته نشدن کمربند ایمنی، از جمله کمربندهای عقب، اجباری خواهد بود. علاوه بر این، یک سیستم هشدار سرعت برای بررسی سرعت بیش از حد و نادیده گرفتن دستی برای سیستم قفل مرکزی وجود خواهد داشت.

“یادآوری کمربند ایمنی” به معنای سیستمی است که برای هشدار دادن به راننده زمانی که راننده و سایر سرنشینان صندلی جلو از کمربند ایمنی استفاده نمی کنند، اختصاص داده شده است. این سیستم با تشخیص باز شدن کمربند ایمنی و هشدار راننده که یک هشدار سطح اول و یک هشدار سطح دوم است تشکیل شده است.

“هشدار سطح اول” به معنای یک هشدار بصری است که زمانی فعال می شود که سوئیچ احتراق درگیر است (موتور روشن است یا نه) و کمربند ایمنی راننده و سرنشینان صندلی جلو بسته نشده است. در این پیشنهاد آمده است که یک هشدار صوتی می تواند به عنوان یک گزینه اضافه شود. “هشدار سطح دوم” به معنای هشدار دیداری و شنیداری است که زمانی فعال می شود که راننده با وسیله نقلیه بدون بستن کمربند ایمنی راننده و سرنشینان صندلی جلو حرکت می کند.

همچنین بخوانید : آیا قصد سفر در سال 2023 را دارید؟ این شرکت هواپیمایی 50 میلیون بلیط هواپیما رایگان ارائه می دهد

طبق این اطلاعیه، آخرین مهلت اظهارنظر عمومی در مورد پیش‌نویس قوانین خودروسازان، 5 اکتبر است. نیتین گادکاری، وزیر حمل‌ونقل جاده‌ای و راهداری اتحادیه بارها بر لزوم بستن کمربند ایمنی برای همه سرنشینان خودرو تاکید کرده است.

هشدار صوتی-تصویری در صورت نبستن کمربند ایمنی

هشدار کمربند ایمنی در خودروهای رده M و N اجباری خواهد بود و خودروها در صورت نبستن کمربند ایمنی هشدار صوتی و تصویری خواهند داشت. همراه با این، هشدار بیش از سرعت نیز اجباری خواهد شد. همچنین اقدامات زیر نیز انجام خواهد شد:

– سواری دستی برای قفل مرکزی

– قفل کودک در خودروهای دسته M1 مجاز نخواهد بود

– وزارت حمل و نقل پیش نویس اطلاعیه صادر کرد

همچنین بخوانید: به روز رسانی راه آهن هند: IRCTC بیش از 150 قطار را در 21 سپتامبر لغو کرد، لیست کامل را اینجا ببینید

هشدار 3 سطحی برای هشدار به سواران در صورت سفر بدون کمربند ایمنی

– هشدار تصویری هنگام روشن شدن موتور خودرو

– تصویر صوتی هنگام رانندگی بدون کمربند

– زنگ هشدار همچنان به صدا در می آید حتی اگر کسی کمربند را در طول سفر باز کند

ترتیب ویژه برای توقف قمار

– کشش کمربند ایمنی حداقل 10 میلی متر الزامی خواهد بود

– این کار از بسیاری از انواع محصولات محافظت در برابر هشدار در قفل جلوگیری می کند

– ماشین و سواری بسیار ایمن تر خواهد بود

هشدار معکوس اجباری خواهد بود

– هشدار معکوس در تمام قطارهای رده M و N اجباری خواهد بود

دسته M، N چیست؟

– کلیه وسایل نقلیه دارای حداقل 4 چرخ که برای حمل و نقل یا بار استفاده می شوند. این شامل همه چیز از وسایل نقلیه معمولی تا سطح بالا است. همه صندلی ها باید رو به جلو باشند.

Dale Mckee

سازمان دهنده Wannabe. معتاد اینترنت متعصب زامبی. علاقه مندان به شبکه های اجتماعی. دانش پژوه مواد غذایی

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبرGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهان