به کیوی کوچک، نیویورک خوش آمدید

نامه استرالیا یک خبرنامه هفتگی از دفتر استرالیا ما است. ثبت نام برای دریافت آن از طریق ایمیل شماره این هفته توسط پیت مکنزی، نیوزلندی مقیم نیویورک نوشته شده است.

وقتی تایلا استیونسون، 23 ساله از جزیره جنوبی روستایی نیوزلند، برای کار در یک کافه استرالیایی در شهر نیویورک درخواست کار کرد، اولین چیزی که مدیرش گفت این بود: «اوه، شنیدن لهجه شما عالی است! خیلی وقت است.»

برای سال‌ها، جریان ثابتی از جوانان نیوزلندی به شهرهایی مانند نیویورک و لندن سرازیر شدند تا شوک فرهنگی، دلتنگی و دنیایی بسیار غریب را تجربه کنند. بسته شدن مرزها در طول همه گیری این جریان را متوقف کرد. در همان زمان، بسیاری از ساکنان دیاسپورای نیوزلند با عجله به خانه بازگشتند، جایی که با قرنطینه و قرنطینه، مردم می‌توانستند عاری از کووید-19 زندگی کنند.

اما پس از آن که انواع عفونی و جمعیت ناآرام کشور را مجبور به برداشتن آخرین محدودیت‌های خود کرد، جوانان نیوزلندی در حال بازگشت به جهان هستند.

استیونسون یکی از این جوان نیوزلندی است، من یکی دیگر هستم. در اواخر ژوئیه برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به نیویورک نقل مکان کردم و در همه جا نیوزلندی های بیشتری پیدا می کنم: در یک بار که مارگاریتای نیم لیتری در هارلم اسپانیا سرو می کند، در یک بطری آبی در ارتفاعات مورنینگ ساید، روی پشت بامی در بروکلین.

این بازگشت به حالت عادی برای نیوزیلند است که سومین سرانه دیاسپورای جهان توسعه یافته را دارد. صدها هزار نفر از نیوزیلندی ها برای تحصیل یا کار در خارج از کشور زندگی می کنند. و قبل از همه‌گیری، سالانه ده‌ها هزار نفر دیگر در تعطیلات کاری سفر می‌کردند که معمولاً شامل درست کردن سفیدهای تخت – قهوه‌ی شیری کامل – در کافه‌ها یا کشیدن پیت در میخانه‌ها بود.

این “OEs” – تجربیات خارج از کشور – تبدیل به یک آیین عبور طبقه متوسط ​​شد. این بیماری همه‌گیر ضربه‌ای به این عمل وارد کرد، اما داده‌های دولتی بازگشت آشکاری را نشان می‌دهد: تعداد شهروندان نیوزیلندی که در سال 2022 تا ژوئن را ترک می‌کنند، 11 درصد بیشتر از سال قبل بوده است، با خروجی‌ها در بین افراد 20 تا 29 ساله.

بسیاری از نیوزلندی ها OE ها را به عنوان یک برنامه توسعه حرفه ای غیررسمی برای کشور تحسین می کنند که تجربه و دیدگاه های خارج از کشور را به مجمع الجزایری منزوی می آورد. با این حال، اساساً سفر به کشورهای بزرگتر و شیوه های زندگی دیوانه کننده تر، تمرینی برای شوک فرهنگی عمدی است.

علیرغم مطالعه در کنار افرادی از سراسر جهان، سایر دانش‌آموزان متوجه می‌شوند که لهجه نیمه‌پژوهی من سخت‌ترین درک آن است. دلم برای بوته بومی نیوزلند تنگ شده است. من از قاطعیت آمریکایی که نیوزلندی ها آن را پف کرده می دانند ناتوان هستم. هفته پیش وقتی در خیابان سی و دوم راه می رفتم تقریباً تبدیل به یک کلیشه نیویورکی شدم: والدینم تماس گرفتند و من با شنیدن صدای آنها شروع به خفه شدن کردم.

آن مبارزات نکته است. نیوزلندی ها برای لذت بردن از این دلتنگی به خارج از کشور می روند. این یادآور جذابیت خانه است که وقتی من آنجا بودم به راحتی فراموش می شد.

این یک امتیاز عجیب است: ما تصمیم می گیریم چیزی را تجربه کنیم که تا همین اواخر، سایر نیوزلندی ها با اکراه آن را تحمل کردند. از اکتبر 2020، مکان‌ها در مراکز محدود قرنطینه نیوزلند فقط از طریق قرعه‌کشی در دسترس بودند. شهروندانی که می خواستند به خانه برگردند متوجه شدند که نمی توانند. نتیجه خشم و نبردهای حقوقی طولانی بود، زیرا نیوزلندی های غربت زده در خارج از کشور برای بازگشت می جنگیدند.

اما اکنون نیوزلند دیگر یک واحه همه گیر نیست. فوریت کمتری برای بازگشت وجود دارد. و دلیلی برای تعجب وجود دارد که آیا برای جوانان نیوزلندی که دنیای گسترده‌تری را تجربه می‌کنند، جذابیت‌های خانه و جامعه آرام و صلح‌آمیز آن برای بازگشت دوباره آن‌ها کافی نیست.

لوک وایت، نیوزلندی که دوره کارآموزی خود را در سازمان ملل می گذراند، مثال خوبی است. او گفت: «هر وقت احساس دلتنگی می‌کنم، همیشه به یکی از دوستانم زنگ می‌زنم و می‌پرسم در خانه چه خبر است؟ پاسخ مداوم “اوه، هیچ چیز” انگیزه من برای ادامه دادن است.”

حتی برای افرادی که چنین احساسی دارند، بودن در نزدیکی سایر نیوزلندی ها چیز خاصی است. در نیویورک، نیوزلندی ها هیچ هسته جغرافیایی مانند محله چینی ها یا ایتالیای کوچک ندارند. اما ما نمی توانیم از برخورد با یکدیگر جلوگیری کنیم. و وقتی وارد کافه‌ای شلوغ می‌شویم و صدای غرغر نیوزیلندی دیگری را می‌شنویم، چیزی مغناطیسی به گوش می‌رسد: دور هم جمع می‌شویم، برای کمبود سفیدپوستان عزاداری می‌کنیم و ناگزیر درباره خانه صحبت می‌کنیم.

در اینجا داستان های این هفته است.


  • ویوین وست وود، که سبک پانک تحریک آمیز را به مد بالا آورد، در 81 سالگی درگذشت. مغازه لندنی که او با مالکوم مک لارن اداره می کرد، یک دوره را تعریف می کرد. کریسی هایند، خواننده، گفت: «فکر نمی‌کنم پانک بدون ویوین و مالکوم اتفاق بیفتد».

  • چه چیزی در توییتر رفته است؟ یک مرکز داده، سرایداران، مقداری دستمال توالت. ایلان ماسک شرکت را به یک عملیات بی‌سابقه تقلیل داده است و کارمندان برای توجیه هرگونه هزینه‌ای تحت دستور «بودجه‌گیری مبتنی بر صفر» هستند.

  • یک سال بیشترین بودن. امسال مهمانداران آماده بیرون آمدن، دور هم جمع شدن و لباس پوشیدن بودند.

  • چگونه کولاک بوفالو تا این حد مرگبار شد. طوفان برای روزها بیداد کرد و چهار فوت برف ریخت و بادهایی با سرعت 70 مایل در ساعت منتشر کرد که ترکیبی غیرعادی فاجعه بار بود.


آیا از اعزام های دفتر استرالیا ما لذت می برید؟
نظر خود را در [email protected] به ما بگویید.

این ایمیل را دوست دارید؟
آن را برای دوستان خود فوروارد کنید (آنها می توانند از یک دیدگاه جدید استفاده کنند، درست است؟) و به آنها اطلاع دهید که می توانند در اینجا ثبت نام کنند.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم