mehrkhbanner

با نگرانی وال استریت در مورد اقدامات شدید فدرال رزرو، داو به شدت سقوط می کند

را داو (INDU) مانند 876 امتیاز یا 2.8٪. نزدک 4.7 درصد سقوط کرد و در دو جلسه معاملاتی گذشته بیش از 10 درصد سقوط کرد.

شاخص S&P 500 3.9 درصد سقوط کرد. این شاخص اکنون بیش از 20 درصد کمتر از بالاترین رکورد خود در ژانویه است و سهام را در بازار نزولی قرار می دهد.

ترس از رکود اقتصادی پس از آن تشدید شد که گزارش فلاکت بار شاخص قیمت مصرف کننده در روز جمعه نشان داد که تورم ایالات متحده به طور قابل توجهی بالاتر از انتظار اقتصاددانان در ماه گذشته است. این می تواند تلاش های فدرال رزرو برای کنترل تورم را دشوارتر کند.

پس از افزایش نیم واحدی نرخ بهره در ماه مه – اقدامی که فدرال رزرو از سال 2000 انجام نداده بود – رئیس جمهور جروم پاول تعهد داد تا زمانی که بانک مرکزی راضی شود که تورم تحت کنترل است. او گفت که در آن مرحله، فدرال رزرو افزایش های استاندارد یک چهارم واحدی را از سر خواهد گرفت.

اما پس از گزارش تورم بیش از حد انتظار ماه می، وال استریت به طور فزاینده ای خواستار اقدامات سخت گیرانه فدرال رزرو برای تحت کنترل نگه داشتن قیمت ها شده است. جفریز روز دوشنبه به بارکلیز پیوست و پیش بینی کرد که فدرال رزرو نرخ بهره را تا سه چهارم درصد افزایش خواهد داد، اقدامی که فدرال رزرو از سال 1994 انجام نداده است.

سام استووال، استراتژیست ارشد سرمایه گذاری در CFRA، صبح دوشنبه در یادداشتی به مشتریان گفت: «بعد از حبس کردن نفس خود برای نزدیک به یک هفته در انتظار گزارش CPI ایالات متحده برای ماه می، سرمایه گذاران از شدت عصبانیت نفس خود را بیرون دادند زیرا تورم بیش از حد انتظار بود.

استووال گفت که خطر افزایش بیشتر، بازارها را در روز دوشنبه پایین آورده است.

سرمایه گذاران از دو نتیجه هراس دارند که هیچکدام خوب نیستند: نرخ های بالاتر به معنای هزینه های استقراض بیشتر برای کسب و کارها است که می تواند به سود آنها بخورد. و اقدام بیش از حد غیرتمندانه فدرال رزرو می تواند به طور ناخواسته اقتصاد ایالات متحده را وارد رکود کند، به خصوص اگر مشاغل شروع به اخراج کارگران کنند و بازار داغ مسکن از بین برود.

هیچ نشانه ای مبنی بر اینکه بازار کار و مسکن در خطر سقوط است، وجود ندارد، اگرچه هر دو تا حدودی در حال خنک شدن هستند.

بن برنانکی، رئیس پیشین فدرال رزرو روز یکشنبه در مصاحبه ای با فرید زکریا از سی ان ان گفت که رکود اقتصادی آمریکا همچنان امکان پذیر است. اما برنانکی گفت که ایمان دارد که پاول و فدرال رزرو می توانند به اصطلاح به فرود نرم دست یابند، نتیجه ای مبهم که در آن بانک مرکزی می تواند اقتصاد را خنک کند تا تورم را کنترل کند، بدون اینکه آنقدر کاهش یابد که وارد رکود شود.

برنانکی گفت: «اقتصاددانان در پیش‌بینی رکود بسیار بد عمل می‌کنند، اما من فکر می‌کنم که فدرال رزرو شانس مناسبی دارد – شانس معقولی – برای دستیابی به چیزی که پاول آن را فرود ملایم می‌نامد، یا بدون رکود یا رکود بسیار خفیف برای کاهش تورم. . .

به نظر می رسد تحلیلگران روز دوشنبه فراتر از ذهنیت «خرید نزول» حرکت کرده و نشان می دهد که بازارها به سرعت بهبود نمی یابند.

استراتژیست های BlackRock در یادداشت روز دوشنبه خود نوشتند: «از نظر ما با توجه به افزایش نرخ بهره و چشم انداز ضعیف درآمد، ارزش گذاری ها خیلی ارزان تر نیستند. “مسیر بالاتر نرخ های سیاستی، قیمت های پایین تر سهام را توجیه می کند. به علاوه، فشار حاشیه ریسک برای سود است.”

استراتژیست ها گفتند که بلک راک در مورد سهام برای 6 تا 12 ماه آینده خنثی خواهد ماند.

خرس و گاو نر

S&P 500 در بازار نزولی بسته شد، بنابراین روند صعودی که از 23 مارس 2020 آغاز شده بود به پایان رسیده است. اما، به دلیل روش دشوار اندازه‌گیری این موارد، بازار نزولی از 3 ژانویه آغاز شد، زمانی که S&P 500 به بالاترین حد خود رسید.

به گفته هاوارد سیلوربلات، تحلیلگر ارشد شاخص S&P Dow Jones Indices، این بدان معناست که آخرین بازار صعودی کمی بیش از 21 ماه دوام آورده است – کوتاه ترین ماه سابقه. در طول قرن گذشته، بازارهای گاوی به طور متوسط ​​حدود 60 ماه دوام آورده اند.

کوتاه‌ترین بازار صعودی پس از کوتاه‌ترین بازار نزولی، بازاری که کمی بیش از یک ماه به طول انجامید – از 19 فوریه تا 23 مارس 2020. طبق گفته Silverblatt، بازارهای خرسی از نظر تاریخی به طور متوسط ​​19 ماه دوام می‌آورند.

سهام در 20 مه برای مدت کوتاهی به بازار نزولی سقوط کرد، اگرچه یک رالی در اواخر روز بازار را از بسته شدن به زیر این آستانه برای اولین بار از روزهای اولیه همه‌گیری نجات داد.

Nasdaq برای مدتی در بازار نزولی قرار داشته است و اکنون بیش از 32 درصد پایین‌تر از رکورد تاریخی خود در نوامبر 2021 است. Dow هنوز تا حدودی از بازار نزولی فاصله دارد. نسبت به بالاترین رکوردی که در آخرین روز سال 2021 به آن رسیده بود، حدود 16 درصد کاهش یافته است.

— نیکول گودکیند از CNN Business در این گزارش مشارکت داشت

Shirley Bond

خواننده Wannabe. ماون غذا. طرفدار فرهنگ پاپ علاقه مندان به تلویزیون درونگرا. تنظیم کننده. پیشگام موسیقی. متفکر معتبر.

تماس با ما