اوکراین: مجمع عمومی سازمان ملل خواستار تغییر مسیر روسیه در مورد “تلاش برای الحاق غیرقانونی” شد

نتایج ۱۴۳ کشور عضو موافق، ۵ رای مخالف و ۳۵ رای ممتنع بود. کشورهایی که رای منفی دادند بلاروس، جمهوری دموکراتیک خلق کره، نیکاراگوئه، روسیه و سوریه بودند.

اکثر کشورهایی که رای ممتنع دادند، در کنار چین و هند، کشورهای آفریقایی بودند.

در قطعنامه “دفاع از اصول” منشور سازمان ملل متحد آمده است که مناطق دونتسک، خرسون، لوهانسک و زاپوریژژیا به طور موقت توسط روسیه در نتیجه تجاوز، نقض تمامیت ارضی، حاکمیت و استقلال سیاسی اوکراین اشغال شده است.

مجمع عمومی به طور خودکار قطعنامه را برای بحث و گفتگو در نظر گرفت، که ناشی از استفاده روسیه از حق وتو در شورای امنیت به دلیل تلاش برای الحاق آن بود.

برگشت فوری

قطعنامه ای که اکنون در مجمع به تصویب رسیده است، از همه کشورها، سازمان ملل متحد و سازمان های بین المللی می خواهد که هیچ یک از ادعای الحاق روسیه را به رسمیت نشناسند و خواستار لغو فوری اعلامیه الحاق روسیه است.

این قطعنامه از تلاش‌های مستمر دبیرکل و کشورهای عضو برای تنش زدایی از وضعیت کنونی در جستجوی صلح از طریق گفت‌وگو، مذاکره و میانجی‌گری استقبال می‌کند و «حمایت قوی خود را ابراز می‌کند».

مناظره بر سر قطعنامه اوکراین روز دوشنبه آغاز شد و رئیس مجمع عمومی، چابا کوروسی، به نماینده ترین نهاد مشورتی جهان گفت که منشور سازمان ملل، دبیر کل و خود مجمع کاملاً واضح بوده است – تهاجم روسیه و تلاش برای الحاق اوکراین. قلمرو به زور، “غیرقانونی است”.

مناطق غیرنظامی بمباران شد

از صبح روز دوشنبه، روسیه ده‌ها موشک را به سمت مناطق غیرنظامی در چندین شهر اوکراین هدف قرار داده است که به تلافی بمباران پل روسیه به کریمه در روز شنبه منجر به کشته و زخمی شدن ده‌ها نفر شد. آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد گفت که این حمله “یک تشدید غیرقابل قبول دیگر” در تهاجم روسیه به همسایه خود در 24 فوریه است.

در ابتدای مناظره روز دوشنبه، آقای. کوروسی گفت: “وقتی تماشای تصاویر شهرهای ویران شده و اجساد پراکنده تبدیل به یک امر روزمره می شود، انسانیت خود را از دست می دهیم… ما باید راه حلی سیاسی بر اساس منشور سازمان ملل و قوانین بین المللی پیدا کنیم.”

رای مخفی رد شد

مناظره با رای گیری رویه ای در مورد اقدامی آغاز شد که روسیه آن را پرچم گذاری کرده بود و پیشنهاد می کرد که پیش نویس قطعنامه اوکراینی که در حال بحث است، با رای مخفی و نه از طریق رای گیری باز ثبت شده رای گیری شود.

طرح آلبانی با 107 رای موافق، 13 رای مخالف و 39 رای ممتنع دریافت کرد و نماینده این کشور استدلال کرد که اگر در مورد چنین موضوع اساسی صلح و امنیت به طور مخفی رای داده شود، این طرح یک “سابقه خطرناک” ایجاد می کند.

نمای وسیعی از از سرگیری یازدهمین نشست ویژه اضطراری مجمع عمومی درباره اوکراین.

نمای وسیعی از از سرگیری یازدهمین نشست ویژه اضطراری مجمع عمومی درباره اوکراین.

Nick Webster

مزاحم عمومی فن غذا. حلال مشکل بدون عذرخواهی کارآفرین. خواننده.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبرGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهان