اولین عکس جیمز وب از حلقه های نپتون

فرارو- تلسکوپ فضایی جیمز و ناسا در جدیدترین دستاورد خود تصویری از سیاره نپتون ثبت کردند که بهترین جزئیات جو، قمرها و حلقه های این غول یخی را در طول موج های فروسرخ نشان می دهد.

बह रोगल फरारो बह निकल अग रहनामातो، برخی از جزئیات این تصویر شگفت انگیز است. به عنوان مثال، نوارهای غبار بسیار کم رنگی که نپتون را احاطه کرده اند، که از زمان پرواز وویجر 2 در سال 1989 دیده نشده اند، بار دیگر با این تصویر آشکار شدند.

هدی همل، ستاره شناس و دانشمند در زمینه های تیم JWST (جیمز وب)، که متخصص در نپتون است، امروز (21 سپتامبر) در یک کنفرانس خبری گفت: «سه دهه از آخرین باری که ما آن غبارآلود و کم نور را دیدیم می گذرد. نوارهای رنگی، و این اولین بار است که آنها را زیر قرمز می بینیم. در این تصویر حلقه های درخشان نپتون به وضوح خودنمایی می کنند.

به دلیل وجود متان در جو خود، نپتون را می توان به صورت یک نقطه آبی در تصاویر نور مرئی مشاهده کرد. اما تصویر دوربین مادون قرمز NIRCam James سطح این سیاره را به رنگ سفید مرواریدی نشان می دهد. همچنین می توانید ابرهای یخ و غبار را در ارتفاع بالا به صورت رگه ها و نقاط مشاهده کنید. به عبارت دیگر، یک نوار پیوسته از ابرهای عرض جغرافیایی بالا را می توان در اطراف گرداب در قطب جنوبی نپتون مشاهده کرد.

نپتون

همچنین خط نازکی از نور در خط استوا وجود دارد که به گفته تیم JWST می تواند نشانه بصری گردش جوی باشد که بادها و طوفان های نپتون را نیرو می دهد. این جریان در طول موج های مادون قرمز درخشش بیشتری دارد.

تصویر کامل جیمز همچنین هفت قمر از 14 قمر شناخته شده نپتون را نشان می دهد، از جمله یک نقطه درخشان که بزرگترین قمر نپتون، تریتون است. (اخترشناسان معتقدند که تریتون در واقع یک دنیای یخی از کمربند کویپر منظومه شمسی است که توسط میدان گرانشی نپتون گرفته شده است.)

Roy Christensen

متخصص اینترنت دانشجو. نینجا فرهنگ پاپ. علاقه مندان پرشور توییتر.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبرGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهان