mehrkhbanner

آژانس کار سازمان ملل می گوید کارگران جوان بیشترین ضربه را از پیامدهای کووید دیده اند

به گفته سازمان بین‌المللی کار (ILO)، این بیماری همه‌گیر مشکلات بیشتری را برای جوانان 15 تا 24 ساله ایجاد کرده است که از زمان اعلام وضعیت اضطراری بهداشت جهانی در اوایل سال 2020، تلفات بیکاری «بسیار بیشتر» را نسبت به کارگران مسن‌تر تجربه کرده‌اند.

زنان جوان بیشتر از همتایان مرد خود برای یافتن کار تلاش کرده انددر حالی که انتظار می رود کشورهای عربی تا پایان سال شاهد بالاترین سطح بیکاری جوانان در مقایسه با میانگین جهانی باشند.

مارتا نیوتن، معاون مدیر کل سیاست گذاری سازمان بین المللی کار گفت: «ما می دانیم که همه گیری کووید-19 بازارهای کار جوانان را در سراسر جهان ویرانی به بار آورده است. “این نشان می دهد که تعدادی از کاستی ها در نحوه رسیدگی به نیازهای جوانان، به ویژه آسیب پذیرترین افراد جویای کار برای اولین بار، ترک تحصیل، فارغ التحصیلان تازه وارد با تجربه اندک و کسانی که غیرفعال می مانند.”

در مراسم معرفی گزارش ILO، روندهای جهانی اشتغال برای جوانان 2022: سرمایه گذاری در تغییر آینده برای جوانان، خانم. نیوتن گفت که سهم جوانانی که در اشتغال، تحصیل یا آموزش نیستند در سال 2020 به 23.3 درصد افزایش یافته است.

گزارش ILO نشان می دهد که این افزایش 1.5 درصدی نسبت به سال 2019 است و سطحی را نشان می دهد که در حداقل 15 سال گذشته مشاهده نشده است.

در این گزارش آمده است: «این گروه از جوانان در معرض خطر ویژه‌ای هستند که فرصت‌ها و نتایج بازار کار خود را در درازمدت بدتر می‌کنند، زیرا اثرات «اسکار» روی می‌دهد.

نابرابری جنسیتی

نکات مهم این گزارش شامل این یافته نگران کننده است که زنان جوان در هنگام یافتن شغل وضعیت بدتری نسبت به مردان جوان دارند. امسال کمتر از سه زن از هر 10 زن جوان در سراسر جهان، در مقایسه با بیش از 4 نفر از هر 10 مرد جوان، انتظار می رود که سر کار باشند.

در گزارش سازمان بین‌المللی کار می‌گوید: «شکاف جنسیتی که در دو دهه گذشته نشانه‌ای از بسته شدن نشان نداده است، در کشورهای با درآمد متوسط ​​پایین‌تر با 17.3 درصد و کمترین آن در کشورهای با درآمد بالا با 2.3 درصد است». اظهار داشت.

فقط کشورهای با درآمد بالا در مسیر بهبود هستند

آخرین داده‌های نیروی کار بررسی‌شده توسط ILO همچنین نشان می‌دهد که تنها کشورهای با درآمد بالا احتمالاً تا پایان سال جاری شاهد بهبود سطح بیکاری جوانان «نزدیک به سال ۲۰۱۹» خواهند بود.

پیش‌بینی می‌شود در کشورهای کم‌درآمد، نرخ بیکاری جوانان بیش از یک درصد بالاتر از مقادیر قبل از بحران باقی بماند.

در آفریقاسازمان جهانی کار گفت، نرخ بیکاری 12.7 درصدی جوانان قاره این واقعیت را پنهان می کند که بسیاری از جوانان تصمیم گرفته اند به طور کلی از بازار کار کناره گیری کنند. این بیانیه خاطرنشان کرد که “بیش از یک نفر از هر پنج جوان در آفریقا در سال 2020 شغل، تحصیل یا آموزش نداشتند و این روند رو به وخامت بوده است”.

دختران جوان در جمهوری آفریقای مرکزی.  جوانان 70 درصد از جمعیت CAR را تشکیل می دهند

دختران جوان در جمهوری آفریقای مرکزی. جوانان 70 درصد از جمعیت CAR را تشکیل می دهند

کشورهای عربی بالاترین و سریعترین نرخ بیکاری جوانان در سراسر جهان را دارند که در سال 2022 24.8 درصد پیش بینی شده است. «وضعیت برای زنان جوان در منطقه بدتر است، با 42.5 درصد بیکاری در سال 2022، که تقریباً سه برابر بیشتر از بیکاری است. میانگین جهانی زنان جوان (14.5 درصد) است.

که در اروپا و آسیای مرکزیپیش بینی می شود نرخ بیکاری در بین 15 تا 24 سال در سال جاری 1.5 درصد بیشتر از سایر نقاط جهان باشد (16.4 درصد در مقایسه با 14.9 درصد). اگرچه “پیشرفت قابل توجهی” در کاهش بیکاری جوانان هم برای زنان و هم برای مردان وجود دارد، ILO گفت که پیامدهای تهاجم روسیه به اوکراین “به احتمال زیاد بر نتایج تاثیر می گذارد”.

در حالی که آسیا و اقیانوسیه این منطقه قرار است تا پایان سال شاهد 14.9 درصد از کارگران جوان همچنان به دنبال شغل باشند، مطابق با میانگین جهانی، این تصویر احتمالاً نگران کننده خواهد بود. آمریکای لاتینکه پیش بینی می شود این نرخ 20.5 درصد باشد.

در گزارش ILO آمده است: «از لحاظ تاریخی، نرخ بیکاری زنان جوان بیشتر از مردان جوان (در کشورهای آمریکای لاتین) بوده است، اما بحران این روند را تشدید کرد.

تصویر کاملاً متفاوت است آمریکای شمالیبا این حال، در جایی که انتظار می‌رود نرخ بیکاری جوانان و بزرگسالان جوان بسیار کمتر از میانگین جهانی باشد، یعنی 8.3 درصد.

راه حل ها سبز و آبی هستند

برای رسیدگی به این مشکل، آژانس کار سازمان ملل از دولت ها خواست که پایداری را اجرا کنند اقدامات سیاست سبز و آبی (اقیانوسی).. بر اساس این گزارش، این می تواند 8.4 میلیون شغل اضافی برای جوانان تا سال 2030 ایجاد کند.

ILO معتقد است سرمایه گذاری های هدفمند در فناوری های دیجیتال می تواند تعداد زیادی از کارگران جوان را جذب کند. او گفت که با دستیابی به پوشش پهنای باند جهانی تا سال 2030، حدود 24 میلیون شغل جدید در سراسر جهان ایجاد می شود که 6.4 میلیون نفر از آنها را کارگران جوان به کار می گیرند.

Elyse Blake

کاوشگر هیپستر پسند. گورو بیکن دوستانه. زامبی متعصب حرفه ای. نویسنده.

تماس با ما